חוג יוגה בחיפה

חוג יוגה בחיפה- קאלה יוגה, השיטה המנצחת

המילה יוגה נגזרת מצירוף של שתי מלים בסנסקריט: יוג' – לאחד או להצטרף ויוק – לרתום את תשומת הלב, לכוון וליישם. משמעות צירוף המילים הוא איחוד בין העצמי הרוחני והמודעות והגעה למקום בו החושים נפגשים ואינם מופרעים מגירויים חיצוניים, המחשבות אינן נודדות ומסיחות את תשומת הלב. במשך אלפי שנים התפתחה היוגה כדרך רוחנית הממזגת לתוכה תרגולים ושיטות שמטרתם לארגן ולהפגיש את הגוף והנפש, זאת בעזרתן של טכניקות נשימה, תרגילי גוף ושיטות של מדיטציה שהועברו באופן ישיר ממדריך היוגה לתלמידיו. היוגה מבקשת לתרום לאיזון בין הנפש והגוף והגעה להכרה ומודעות עצמית.

בזמן תרגול יוגה התודעה שלנו שלווה ואנחנו מתוודעים ונפגשים במישור הרוחני. היוגה היא דרך פיזית, מנטאלית ורוחנית שמטרתה להרגיע את תנודות התודעה שלנו, ודרכה המתרגלים מקבלים כלים שונים על מנת להתמודד עם הקשיים האישיים, הפיזיים והנפשיים שלהם.

היוגה הגיעה למערב בסוף המאה התשע עשרה, המעבר של היוגה מהודו לארצות המערביות (אירופה וארה"ב) גרם לפיתוח עשרות שיטות שונות, זרמים וגישות שרק הולכים ומתרבים במשך הזמן. ריבוי הדרכים מאפשר ליוגה להיות מעודכנת ומותאמת למתרגלים מרקעים שונים – כל אחד יכול למצוא את מה שהם צריך וזקוק לו.

היוגה, קיימת כבר אלפי שנים, ועברה לאורך כל השנים את מבחן הזמן בזכות האוניברסאלית שלה. היוגה משתלבת היטב בכל תרבות וחברה, סוד הקסם שלה מונע מהתנסות אישית ולא על ידי אמונה. בזכות מצב התודעה הגבוה אליו מגיעים בזמן אימון, המתרגלים מגיעים לידי ראיה צלולה ובהירה המאפשרת להם תפיסת עולם כמציאות הרמונית, ולהתנהלות נכונה בחיי היומיום. במשך שנים רבות התלבטו מהי הדרך הנכונה על מנת להגיע אל המטרה, ישנן שיטות שונות ליישום יוגה, וכל אחד ימצא את הדרך המתאימה לו ביותר.

מה מיוחד כל כך בקאלה יוגה?

קאלה בסנסקריט זו אמנות. קאלה יוגה זו שיטה, טכניקה לבנות ולהמציא רצפים. להמציא מחדש עם שימוש בעקרונות עתיקים. הרצפים בנויים כמו אבני לגו. חיבורים עם הגיון של תנוחה ועוד תנוחה. פשוט, חכם ואינסופי, תרגול היוגה היא דרך לחוות בדיוק את זה. בלי קשר למגדר שלכם או למידת המכנסיים שלכם ו אפילו בלי קשר לניסיון שלכם בתרגול.

ה'קאלה יוגה' הינה שיטה להמציא ולפתח רצפים ביוגה. בדיוק כמו שלאמן יש את צבעי היסוד, לנו יש את התנוחות המיוחדות. צייר מרכיב אינסוף גוונים. אנחנו יודעים לפתח אינסוף רצפים של תנועות. אנו מגלים שיש תנועה שמתחבאת שם בתוכנו, שיש בנו נשימה נינוחה ולמרות כל הלחץ היומיומי ובין כל המחשבות קיים גם הרבה שקט ושמחה פשוטה.

חוג יוגה חיפה- למי מתאים?

  • למי שמחפש/ת דרך מעניינת ונינוחה להתחיל לתרגל יוגה ומדיטציה ואף פעם לא תרגל יוגה.
  • למי שחושב/ת שהוא/היא לא גמיש/ה, רגוע /האו חזק/ה – בקאלה יוגה נלווה אתכם מרגע העלייה על המזרן דרך ביצוע התרגילים ועד לשקט ולהרפייה.
  • למי שמתרגל/ת יוגה שנים רבות, וכבר היה אצל הרבה מורים (ובכמה פסטיבלים) אבל עדיין יש בו סקרנות להכיר רצפים חדשים וטכניקה שונה ברמה גבוהה.
  • למי שמחפשת תרגול זורם שמשתנה כל הזמן, כזה שמרגיש טבעי בגוף אבל גם יוצא דופן.
  • למי שחולמ/ת על עמידת ידיים. בשיעורי המתקדמים שלנו לומדים בדיוק את הטכניקה.
  • למי שרוצה לעבוד כמורה ליוגה. ללמוד שיטה מקורית שתהפוך אתכם למורים מקצועיים ויצירתיים. זה בדיוק מה שקורה בקורס המורים הבינ"ל שלנו.

מה מיוחד כל כך בסטודיו שלנו?

הסטודיו בו מתקיימים השיעורים מאובזר היטב, האווירה ביתית ונעימה. יש בו את כל מה שאתם צריכים על מנת להגיע להתאמן ולצאת למציאות היומיומית רגועים ומלאי אנרגיות. יחס אישי לכל מתרגל והרבה שמחה ואהבה.

מי מעביר את תרגולי היוגה?

שני הסטן – מורה מוסמכת לקאלה יוגה ופאוור יוגה, מכשירה מורים מטעם ביה"ס הבינ"ל Yoga Alliance Professionals.שני היא בוגרת 2,300 שעות הכשרה באשראם הבינ"ל ליוגה, בעלת B.A בפסיכולוגיה ואמנות, אוניברסיטת חיפה ובוגרת לימודי הנחיית קבוצות, מכון מגיד של האוניברסיטה העברית בירושלים.

הסטודיו נמצא בחורב 13 חיפה, מיקום מעולה המאפשר הגעה קלה מכל רחבי העיר חיפה. אל הסטודיו מגיעים מתרגלים מכל רחבי הארץ לתרגל את היוגה קאלה.

סביב הקבוצות שלנו נוצרה קהילה איכותית של מתאמנים הנהנים לפגוש אחד את השני בזמן התרגולים וגם בשעות מחוץ לסטודיו. שיעורי היוגה הם גם דרך חיים בה אנו פוגשים אנשים מדהימים, מלאים באנרגיות חיוביות. מאז הקורונה אפשר לתרגל איתנו אונליין ולשמחתנו יש לנו מתאמנים מכל הארץ.

האם אתם מכשירים מורי יוגה? האם יש סדנאות יוגה בחיפה?

הסטודיו מכשיר מורים ליוגה בקורס שנתי שנפתח מידי שנה בדצמבר. הקורס מעניק תעודת מורה בינ"ל מטעם International Yoga Alliance,  כניסה חופשית לכל שיעורי יוגה למשך שנה כמו כן יש ליווי על ידי שני לשנה מתום הקורס לכניסה קלה ומוצלחת להוראה. הקורס עובד בשני צירים:

  • מסע האישי ומשותף להעמקה כמתרגלי יוגה.
  • דרך מקצועית להפוך למורים מצוינים לקאלה יוגה בעלי ידע מקיף, שימושי ומעמיק.

אם אתם מחפשים חוג יוגה בחיפה הגעתם למקום הנכון! אם אתם מעוניינים לשמוע עוד על קאלה יוגה הנכם מוזמנים לפנות אליי, נשוחח בנחת ואשמח להכיר אתכם, ניתן להתקשר אליי בטלפון: 055-889-5702 או צרו קשר כאן.

אהבתם? מוזמנים לשתף

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם