יוגה טיפולית בחיפה

יוגה טיפולית בחיפה- אימון איכותי עם שני הסתן

יוגה היא שיטה עתיקה לתנועה ורווחה נפשית.

מקור השיטה בהודו והיא פותחה ושוכללה במשך אלפי שנים. מטרת היוגה היא לשפר את הבריאות הפיזית והנפשית שלנו. כיום מחקרים רפואיים מוכיחים את יעילותה באופן מוחלט.

למי מיועדת היוגה הטיפולית

יוגה טיפולית היא שימוש בטכניקות של היוגה כדי להתמודד, להקל ואף להימנע מבעיות כרוניות וכאבים. כל אדם בכל גיל יכול לתרגל שיטה זו.

  • לאנשים אשר מתמודדים עם כאבי גב וצוואר. אלו יכולים להיות כאבי גב קלים או כרוניים כאשר יש אבחנה של פריצת דיסק או בלט דיסק
  •  ליוגה טיפולית ניסיון מוכח בחיזוק המערכת החיסונית וסיוע בהתמודדות עם סרטן, סכרת ומחלות אוטו -אימוניות נוספות.
  •  היוגה תרפיה הוכחה ככלי יעיל בהתמודדות עם גיל המעבר, כאבי מחזור וכהכנה ללידה מבחינה פיזית ומנטלית.
  • ליוגה תרפיה יש תוצאות מצוינות בהפחתת מתח, סטרס, לחץ נפשי ודיכאון שהם מהמאפיינים של העידן בו אנו חיים. לכך יש הוכחות מדעיות שהולכות ומצטברות.
  • יוגה טיפולית מסייעת למתמודדים עם מיגרנות, בעיות שינה, סחרחורות.

איך בנויים שיעורי יוגה טיפולית

ראשית כל אף תרגיל אינו מייצר כאב ויש התאמה אישית לפי צרכי המתאמן. לפני השיעור המורה נותנת דגשים אישיים וגם במהלך השיעור יש תשומת לב והתאמה אישית וממוקדת לכאב או לקושי עימו מתמודד כל מתאמן.

בשיעורים נלמד נשימה נכונה ופשוטה. אותה אפשר לתרגל לבד, כך שהיא זמינה עבורנו גם מחוץ לסטודיו, זמן נהיגה, בבית ובעבודה. הנשימה היא הגשר בין הפיזי לרגשי, הנשימה היא פעולה פיזית שמשפיעה על ההרגשה שלנו. בשיעורים נלמד איך בצורה פשוטה אנחנו יכולים להקל על עצמנו.

במהלך השיעורים נתרגל טכניקה לחיזוק עמוד השדרה שמשתמשת בכוחות הריפוי הטבעיים של הגוף. התרגילים עוזרים להימנע מכאב ולחזק את היציבה שלנו. את התרגילים הבסיסים אפשר ומומלץ לתרגל בבית כך שניתן ליהנות מהתרגול גם בבית.

בשיעורי יוגה תרפיה בשיטת קאלה יוגה אנחנו מתייחסים לאדם כמערכת שלמה. כאב פיזי משפיע על מצבנו הנפשי וההפך. אנחנו משלבים בין טיפול ממוקד בבעיה ובכאב לבין הסתכלות על האדם כשלם ויצירת רווחה נפשית ופיזית יחד.

דגשים לאימון איכותי

  1. התמדה – ה'קיצור דרך' הכי מהיר הוא להגיע לשיעורים באופן קבוע. התמדה היא הדרך הכי קצרה להימנע מהחמרה.
  2. קשר אישי– יש שלל שיעורים ביוטיוב (גם של שני) אבל מורה מוסמך ומנוסה הוא אחד שיודע להתאים לצרכים שלך את התרגול. או ללמד אותך בדיוק את הטכניקה המתאימה. מורה שאפשר לסמוך עליו, לספר מה כואב, כמה ואיפה זה מפתח ליעילות השיעורים.
  3. התמודדות עם החמרה– להכין את עצמנו שלפני ההטבה יכול להיות שתהיה החמרה. כמו שמוציאים מוגלה או קוץ.  זה כואב. אבל זו הדרך לריפוי הפיזי והנפשי. ננשום ביחד ונעבור את הקושי בשביל להגיע להחלמה.

שני הסתן- המורה ליוגה תרפיה שלך

שני אובחנה בגיל 10 עם עקמת ויציבה לא נכונה. בגיל 15 היא התחילה לתרגל יוגה ומאז אין לה כאבי גב והעקמת נעלמה לחלוטין.

שני למדה במשך שנתיים ביה"ס הבינלאומי ליוגה בו ההכשרה מקיפה ויסודית ויש דגש רב על עמוד השדרה, שיקום והתמודדות עם מחלות וכאבים. לשני יש ידע רב באנטומיה, וכיצד להתמודד ביעילות עם מגוון פתולוגיות, מחלות וכאבים.

שני עבדה עם מגוון רחב של אנשים: קטועי רגליים, אחרי ניתוחי גב, ניתוחי ברכיים, החלפות של מפרק הירך וניתוחי מפרק הכתף. שני סייעה למגוון רחב של אנשים להימנע מניתוחים ולהצליח לחזור לפעילות גופנית באופן בטוח ומיטיב.

שני מכשירה מורים ליוגה מטעם Yoga Alliance Professionals מתוך שליחות להקל על הסובלים מכאבים ומחלות וליצור רשת של מורים המוסמכים לטפל ולהקל במגוון כאבים עם שיטה מוכחת.

שיטת התרגול שלנו מוכיחה שכל אדם יכול לחיות ברווחה, שמחה ופחות סבל וכאב.

אהבתם? מוזמנים לשתף

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם