יוגה למתחילים בחיפה

קורס יוגה למתחילים- להתאמן עם שני הסתן

בעשור האחרון, אחד המראות הנפוצים ביותר ברחובות ערים בכל רחבי העולם הוא של אנשים מצוידים במזרון דק תחת בית השחי ופניהם מביעות סוג של אנרגיה אחרת. סביר להניח שכבר ניחשתם שאלו הם יוגיסטים ההולכים אל תרגול יוגה או חוזרים ממנו מלאי אנרגיות ושלמים יותר מבחינה נפשית ופיזית. מהו סוד קסמה של היוגה שמאות מיליוני אנשים בכל רחבי העולם מתרגלים אותה באופן קבוע והיא הפכה לחלק משמעותי ביותר בחייהם?

היוגה היא מסורת בת אלפי שנים שמקורה בהודו היא מאגדת בתוכה אוסף של פילוסופיות שיטות וטכניקות לצמיחה רוחנית. חשוב לציין שכל אדם יכול לתרגל יוגה מבלי לוותר על האמונות האישיות שלו.. כיום, מרבית האנשים המתרגלים יוגה מתייחסים בעיקר לגוף בביצוע האסאנות – התנוחות, למרות שבמהותה הראשונית היוגה היא תרגול הכולל גם מדיטציה, לימוד עצמי, תרגילי נשימה ואסאנות. היוגה מבקשת לתרום לאיזון בין הנפש והגוף והגעה להכרה ומודעות עצמית.

האם יוגה זה גם ספורט? האם אפשר לשפר דרכה את הכושר הגופני?

יוגה היא הרבה יותר מספורט, חלק ניכר מתרגול היוגה הינו פיזי, אך מה שמייחד את היוגה הם תרגילי הנשימה, המדיטציה והתפיסה הפילוסופית. בסטודיו שלנו אנו מתרגלים גם 'פאוור יוגה', בה אנחנו זזים הרבה, אבל עם נשימה נכונה ותנועה יוגית. בשיטה מיוחדת עובדים על כוח, בונים מרכז גוף חזק, וגם ידיים ורגליים. מרגישים את הלב פועם. מזיעים, הדופק עולה, השרירים עובדים בעצימות גבוהה, הגוף מגיע כמעט לקצה מבחינת הכוח, ובהמשך כמובן מתרגלים גם גמישות. התנוחות עצמן אינטנסיביות וגם החיבורים, אבל עם תחושה זורמת שהמעבר הוא טבעי ונכון. שיטה זאת פותחה על ידי מספר רב של מורים אשר חקרו והעמיקו בעקרונות היוגה. השיטה ממחישה לנו שהגוף מספר סיפור אותו אנחנו צריכים להבין. אימון יוגה מחזק ומגמיש את הגוף אך בשונה מענפי ספורט אחרים גם התודעה שלנו תתגמש ותתחזק.

מה זה 'קאלה יוגה' במה היא שונה מ'פאוור יוגה'?

קאלה בסנסקריט זו אמנות. קאלה יוגה זו שיטה, טכניקה לבנות ולהמציא רצפים. להמציא מחדש עם שימוש בעקרונות עתיקים. הרצפים בנויים כמו אבני לגו. חיבורים עם הגיון של תנוחה ועוד תנוחה. פשוט, חכם ואינסופי, תרגול היוגה היא דרך לחוות בדיוק את זה.

בלי קשר ליכולות שלכם זו שיטה שתיקח אתכם הכי רחוק שתרצו, בגוף, בנפש וברוח.

זו שיטה להמציא ולפתח רצפים ביוגה. בדיוק כמו שלאמן יש את צבעי היסוד, לנו יש את התנוחות המיוחדות. צייר מרכיב אינסוף גוונים. אנחנו יודעים לפתח אינסוף רצפים של תנועות. אנו מגלים שיש תנועה שמתחבאת שם בתוכנו, שיש בנו נשימה נינוחה ולמרות כל הלחץ היומיומי ובין כל המחשבות קיים גם הרבה שקט ושמחה פשוטה.

מה קורס יוגה יכולה ללמד אותנו על התמדה?

על מנת שהיוגה תהפוך לחלק מחייכם, אתם צריכים לגלות התמדה ועקביות. רק להגיע. השאר כבר יקרה  בסטודיו. כמו כן יש לתרגל באופן קבוע ובתשומת לב, יוגה היא פילוסופיה של אימונים. חשוב מאוד לחזור ולתרגל לאורך זמן. עניין שמקשה על ההתמדה זו המחויבות ולכך כדאי להיעזר במספר טיפים קטנים:

  • למצוא את המקום הנכון בו אנו מתרגלים את שיעורי היוגה – כאשר מצאתם את הסטודיו הנכון שמתאים עבורכם עשיתם את חצי הדרך. כימיה טובה עם המדריך והקבוצה חשובה מאוד ליצירת בסיס איתן לתרגול.
  • סיבה – לזכור מה הסיבה שאנחנו מתחילים לתרגל יוגה – היוגה תעזור לנו להגשים את המטרה לאורך כל הדרך. האם זהו רצון לשפר גמישות? להפסיק את כאבי הגב? להפחית סטרס ולמצוא שלווה? לדעת מה הסיבה ידרבן ויתמוך ביום שנעדיף להשאר על הספה, כשברור שעדיף לבוא לשיעור.
  • חבר.ה/ קבוצה – כאשר הולכים לתרגול עם חבר או חברה זה עוזר לשמור על שגרת אימונים, כאשר אתם שייכים לקבוצת תרגול שאתם אוהבים ומכירים הם יעזרו לכם לא לוותר לעצמכם.

מהן תנוחות היוגה? מהן האסאנות?

האסנות הן מהכלים החזקים ביותר והבסיסיים שבאמצעותם אפשר לחוות שינוי עמוק שאינו רק נחווה באופן  של שחרור מכאבים פיזיים. כשאסנה מבוצעת בקשב ובמודעות, בנשימה מלאה, היא יכולה לגעת ולפרק מחסומים מנטליים ומועקות נפשיות. מקור המלה "אסאנה" הוא בשפת הסנסקריט שפירושה "להיות" “להישאר”, במצב מוגדר. אסאנה היא למעשה תנוחה, מצב של הגוף. מתרגל היוגה לומד דרך הגוף על עצמו ועל הסביבה המקיפה אותנו. באמצעות גופנו אנו חוקרים את פלאי היקום. אנחנו מגלים שאנו חלק בלתי נפרד מן הטבע. תשומת הלב מוקדשת ללמוד כיצד להקשיב לדופק ולקצב הנשימה ולהכיר טוב יותר את גופנו.

איך מתחילים? איפה יש קורס יוגה למתחילים בחיפה?

הסטודיו שלנו נמצא בחיפה ברחוב חורב 13, מעל בית הקפה "קפאין". המיקום המעולה מאפשר הגעה קלה מכל רחבי העיר חיפה. אל הסטודיו מגיעים מתאמנים מכל רחבי חיפה והקריות לתרגל את היוגה קאלה.

מה מיוחד כל כך בסטודיו שלנו?

הסטודיו בו מתקיימים השיעורים מאובזר היטב, האווירה ביתית ונעימה. יש בו את כל מה שאתם צריכים על מנת להגיע להתאמן ולצאת למציאות היומיומית רגועים ומלאי אנרגיות. יחס אישי לכל מתרגל והרבה שמחה ואהבה. הקורס מתאים לכאלה שכבר מתאמנים שנים רבות וכמובן גם יוגה למתחילים ללא כל ניסיון מוקדם. בנוסף, ניתן לשלב את אימוני היוגה עם אימונים האחרים בסטודיו, אימונים פונקציונליים, אימוני הריצה ועוד.

מי מעביר את תרגולי היוגה בסטודיו?

שני הסטן – מורה מוסמכת של הוראת יוגה לקאלה יוגה ופאוור יוגה, מכשירה מורים מטעם ביה"ס הבינ"ל Yoga Alliance Professionals. שני היא בוגרת 2,300 שעות הכשרה באשראם הבינ"ל ליוגה, מעל 20 שנות תרגול בשיטות יוגה שונות ומגוונות, בעלת B.A בפסיכולוגיה ואמנות, אוניברסיטת חיפה ובוגרת לימודי הנחיית קבוצות, מכון מגיד של האוניברסיטה העברית בירושלים.

אם אתם מחפשים יוגה למתחילים בחיפה הגעתם למקום הנכון! אם אתם מעוניינים לשמוע עוד על קאלה יוגה הנכם מוזמנים לפנות אליי, נשוחח בנחת ואשמח להכיר אתכם, ניתן להתקשר אליי בטלפון: 055-889-5702 או צרו קשר באמצעות המייל.

 

אהבתם? מוזמנים לשתף

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם