יום היוגה הבינלאומי – חגיגה משותפת של אחדות וצמיחה

יום היוגה הבינלאומי – חגיגה משותפת של אחדות וצמיחה בשנים האחרונות נדמה שלכל דבר יש יום בינלאומי – החל מימים כמו "יום עוגת הגזר" ועד ימים בינלאומיים אחרים עם משמעות ערכית עמוקה, שחשוב לזכור ולהזכיר. אחד מהימים האלה הוא יום היוגה הבינלאומי, שנחגג ומצוין במדינות רבות ברחבי העולם. 

ההיסטוריה של יום היוגה הבינלאומי

יום זה, המכונה לעתים קרובות יום היוגה, הוא אירוע שנתי שזכה לפופולריות עצומה והכרה במדינות רבות. עוד לפני שהוכרז התאריך הרשמי שלו, קבוצות של מתרגלים ומורים נהגו לציין את היום המיוחד הזה בתאריכים שונים. חשוב להדגיש כי יום היוגה הוכר רשמית על ידי העצרת הכללית של האו"ם, בשונה מרוב ימי הציון האחרים.

אמנם זה קרה רק בשנת 2014, אחרי מאמצים של ראש ממשלת הודו, נרנדרה מודי.

הוא הבין את החשיבות של יצירת מודעות למסורת התרגול היוגית והגדלת החשיפה אליה בארצות המערב.

המועד בו מציינים את יום היוגה הוא ה-21 ביוני, תאריך בעל משמעות בתרבויות רבות. זאת מכיוון שמדובר ביום נקודת ההיפוך – היממה שיש בה הכי הרבה שעות אור והלילה הקצר ביותר בשנה.

 

למה חשוב לציין את יום היוגה?

היוגה היא תרגול עתיק שמקורו בהודו, שהפך עם השנים לפופולרי ומוכר בארצות רבות. זאת בשל היתרונות הרבים שלו, שמתמקדים בקידום רווחה גופנית, נפשית ורוחני.

מצד אחד, יוגה היא אימון פיזי שמשפר גמישות וכוח.

מצד שני, היא מפחיתה מתח וחרדה ומעניקה כלים לשלווה יום יומית ורוגע עמוק. החיבור שהיא יוצרת בין הגוף, הנפש והנשמה, הופך את התרגול למחולל שינוי ומעודד צמיחה ברמה האישית, נפשית, רוחנית וגם חברתית עם אנשים אחרים.

איך חוגגים את יום היוגנוה הבינלאומי?

כיוון שיוגה היא תרגול משמעותי, שמשפיע עמוקות על חיי המתרגלים, לא מדובר רק ביום תרגול שמתקיים פעם בשנה. זהו יום שמסמל את האחדות בין האדם, העולם והטבע, ואת הכמיהה להרמוניה ביניהם. היום מקדם את ערכי היוגה כמו חשיבות הקהילה, החברות והמודעות הסביבתית, יחד עם התמדה בתרגול, הפיכת היוגה לאורח חיים ובחירה במורה המתאים לכל אחת ואחד.

ביום זה, אנשים מכל תחומי החיים מתכנסים כדי לחגוג ולקדם את תרגול היוגה, ביניהם ראש ממשלת הודו, חברי משלחות וקונסוליות, מורים בכירים וכמובן קבוצות של מתרגלים. אירועים, סדנאות ושיעורים מתקיימים ברחבי העולם, החל מתרגולים המוניים בפארקים ציבוריים ועד אירועים בקונסוליות הודו ובמרכזי ערים שוקקים. אירועים אלה מושכים אליהם אלפי אנשים, שזוכים בהזדמנות לחוות את הכוח הטרנספורמטיבי של היוגה ממקור ראשון.

המשתתפים בחגיגות יום היוגה הבינלאומי משתפים את החוויות החיוביות שלהם, ואת היתרונות שהשיגו כתוצאה מתרגול היוגה. העדויות וסיפורי ההצלחה האלה, ממשיכים לעורר ולהניע אחרים לאמץ את תרגול היוגה כחלק מחיי היומיום שלהם.

קאלה יוגה – חוגגים יחד את יום היוגה הבינלאומי 2024 

בין אם אתם מתרגלי יוגה מתחילים או מתקדמים, ובין אם מעולם לא תרגלתם יוגה, אנחנו מזמינות אתכם לחוות ולציין איתנו את יום היוגה הבינלאומי 2024.

כמדי שנה, צפויים להגיע לנקודות שונות ברחבי הארץ אלפי אנשים, שיתרגלו יחד תנוחות יוגה שונות. כאשר מתרגלים עם כל כך הרבה אנשים, האנרגיה, השיתוף והאחדות ביניהם, מורגשים בעוצמה.

זו הזדמנות פז עבורכם להתרשם באופן אישי וישיר מתרגול קאלה יוגה, כדי להכיר אותו ולהרגיש את היחוד וההנאה שבתרגול רצפים יצירתיים ומגוונים.

אם אתם מרגישים שתרגול כזה מדבר אליכם, אתם יכולים להתחיל כבר עכשיו ולהצטרף לאחד הקורסים שלנו, שמתקיימים בתל אביב ובחיפה. בקורסים האלה תלמדו לעומק איך לתרגל בעצמכם, ואיך ללמד אחרים לשלב את היוגה בחיי היום יום שלהם.

אם תרצו לשמוע יותר, אתם מוזמנים ליצור איתנו קשר בטלפון או בוואטסאפ שמספרו 050-4835253 נשמח להכיר!

אהבתם? מוזמנים לשתף

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם